Úvod
Novinky
Ekocentrum a záchranná stanice Huslík

Ekocentrum a záchranná stanice Huslík

Posledních pár dní ve školním roce jsou všichni už myšlenkami někde jinde. Proto kromě klasické výuky přicházejí na řadu různé poučné dokumenty například s přírodovědnou tématikou či jiné aktivity.

My jsme se vydali na prohlídku Ekocentra a záchranné stanice Huslík v Poděbradech. Ta se nachází u soutoku Labe s Cidlinou. Do stanice jsme došli pěšky podél řeky Cidliny. Zde jsme se naučili, jak postupovat při nalezení zraněného zvířátka, s některými jsme se mohli i pomazlit. Na vlastní kůži jsme si zkusili nakrmit čerstvě narozená ptáčata. Viděli jsme zde krajtu, ježka, jezevce, vydru, sovy a mnoho dalších, ke každému z nich jsme slyšeli jeho příběh. Tato nalezená či hendikepovaná zvířata mohla díky pomoci lidí přežít a jednoho dne se třeba i navrátí zpět do volné přírody.

Nejsilnější dojem v nás zanechalo malé jezevčí mládě, které bychom jinak v přírodě jen sotva spatřili. Díky péči, jakou mu ošetřovatelé už od prvních chvil věnovali, mu nedělalo sebemenší problém pohybovat se mezi námi a nechat se hladit.

Velice nás potěšilo, že se na světě pořád najdou lidé, kteří se záchranou zvířat zabývají a berou ji jako svou prioritu.

Žáci 1.A a 1.B Obchodní akademie Lysá nad Labem

Fotografie

EVVO na OALy

Ekocentrum Huslík v Poděbeadech - exkurze žáků OALy