Úvod
Novinky
Jeden den s ministryní financí

Jeden den s ministryní financí

Dne 11. dubna 2019 navštívila naše město ministryně financí České republiky paní Alena Schillerová, která přijela na pozvání místostarostky Lysé nad Labem paní Romany Fischerové. Součástí jejího nabitého programu byla beseda se  žáky Základní školy J. A. Komenského Lysá nad Labem a studenty Obchodní akademie Lysá nad Labem a Střední školy designu Lysá nad Labem, kterou jsem moderovala.

Po úvodní besedě jsem měla možnost strávit celý zbytek dne s paní ministryní. Naším prvním cílem bylo lyské Výstaviště, kde paní ministryně zahájila jarní výstavu Narcis. Poté jsme navštívili litolskou základní školu. Následoval chutný oběd v místní restauraci, který proběhl v přátelské, ale zároveň pracovní atmosféře. Dalšími místy, která jsme navštívili, byly Domov Na Zámku v Lysé nad Labem, jiřická věznice a milovický Tankodrom.  Návštěvu zakončila ministryně zahájením galavečeru na lyském Výstavišti.

Na vlastní oči jsem viděla, že „být ministryní“ není jen chodit v kostýmu a tvářit se příjemně, ale že je za tím opravdu velký kus práce, kdy musíte zvládnout mnoho jednání, schůzek, do toho řešit spoustu pracovních problémů a navíc si s vámi chce každý popovídat, takže vstřícné a milé vystupování je vaší povinností… Musíte být odolní vůči stresu a nenechat se ničím rozhodit. Klobouk dolů. Ač pro mě byl den s ministryní velmi poučný a přínosný, rozhodně bych s ní neměnila.

Lucie Kopejtková, studentka 3. A OA Lysá nad Labem

Beseda s ministrní financí