Úvod
Novinky
Tradiční setkání v německém Lichtenfelsu

Tradiční setkání v německém Lichtenfelsu

Ve dnech 17. až 20. března jsme se vypravili do německého městečka Lichtenfels. Jedná se o naši jarní tradici, vždyť jsme do Lichtenfelsu vyjeli již po šestnácté!

Setkání s žákyněmi partnerské školy z Gymnázia Bamberk se uskutečnilo na krásném zámku Schney. Původní hrad byl po opakovaném zničení ve středověku přestaven na barokní sídlo šlechty a nyní v něm sídlí Franken Academy Schney, Centrum vzdělávání dospělých.

Po úvodním seznámení a konverzaci jsme se společně zamýšleli nad tématem letošního setkání. Pohlédli jsme do historie a současnosti našich národů prostřednictvím osudů některých osobností, a to v anglickém jazyce. Pozornost jsme věnovali i naší budoucnosti, zejména možnostem studia v Německu. Kdybychom se jednou pro tuto cestu rozhodli, víme už, jak na to, protože jsme se dozvěděli spoustu užitečných rad, adres a odkazů na jazykové instituce nebo školy, na které se můžeme obrátit.

Celý pobyt se nesl ve znamení dobré nálady a pohody. Získali jsme nové poznatky, obohatili jazykové znalosti a našli jsme si nové kamarády. Velkým zážitkem pro nás byla prohlídka krásného historického města Bamberg, kterou jsme zvládli cestou do Lichtenfelsu.

Žáci 2. A, OA Lysá nad Labem

Fotografie zde.