Úvod
Novinky
Z českých školních lavic do kanceláří v Anglii

Z českých školních lavic do kanceláří v Anglii

Studenti naší školy absolvovali v březnu 2019 dvoutýdenní praxi v kancelářích v anglickém Derehamu. Výjezd byl spolufinancován z programu Evropské unie Erasmus+.

V průběhu pobytu v Anglii podávali studenti pravidelně zprávy do školy:

10. 3. 2019                                                                                                     

Dnes jsme strávili první snídani s paní Marion (Paní Marion Broughton je mentor praxí v Anglii), která nás pak provedla po městě a našich pracovištích. Paní Marion jsme si oblíbili, je hodná a skvěle jí rozumíme. Plánujeme výlet do Norwiche a Cambridge.

Karolína Kramárová

11. 3. 2019

Dobrý den, posíláme pozdravy z Anglie. Dnes byl první pracovní den a všichni jsme nadšeni. Spolupracovníci jsou na nás milí a pomáhají nám. Už se těšíme na další dny. S pozdravem

Alžběta Rudolfová

11. 3. 2019

Dnes jsme byli poprvé v práci na našich přidělených místech, všichni jsme se seznámili s našimi pracovišti a kolegy. Každý z nás byl nadměrně spokojen a velmi mile překvapen tím, jak nás mezi sebe naši kolegové vzali. Moc se těšíme na zítřejší den.
studenti OA Lysá n. L.

12. 3. 2019

Tenhle týden jsme s Filipem ve škole Toftwood, zatím nás to tam baví, a lidi i děti tam jsou moc milí. Včera jsme převážně laminovali obrázky pro děti a tabulky. Dnes jsme hodně kopírovali, tiskli, skenovali apod. Počasí je tady jako na houpačce, chvíli je krásně a pak prší. Jinak se tu máme skvěle.

Joel Sidibe

17. 3. 2019

Víkend jsme si velice užili, jelikož jsme ho strávili v krásném Norwichi. V sobotu jsme se vydali na nákupy do nákupní střediska Chapelfield. Nakupování nám zabralo celý den, a tak jsme prozkoumali Norwich a podívali se tam na památky v neděli.

Adam Vokál a Vojta Šimon

18. 3. 2019

V minulém týdnu jsme prošli Dereham a poznali nová místa, hlavně kvůli jídlu, které jsme chtěli zkusit každý den jiné. Navštívili jsme Neatherd high school a měli jsme možnost prohlídky celé školy. Ředitel nás přijal velmi rád, řekli jsme mu, že se nám tu líbí a jsme tu spokojeni. Předali jsme mu pak dárky.

Karolína Kramárová

17. 3. 2019

Fotografie zde

V sobotu jsme se vydali na nákupy do nákupní střediska Chapelfield. Nakupování nám zabralo celý den. Chtěli jsme tedy prozkoumat Norwich a podívat se na jeho památky v neděli. Někomu se nechtělo, ale já a Vojta jsme se rozhodli, že volný čas nezahodíme a sedneme na autobus. Udělali jsme dobře, protože jsme si památky velice užili a pěkně jsme se prošli.

Adam Vokál

19. 3. 2019

Všichni jsme v pořádku, i když někdo trochu nachlazený, zvykáme si na nové místo praxe (druhý týden pobytu změnili stážisté pracovní místo) a máme se dobře. 

Filip Hlavička

24. 3. 2019

Včera jsme navštívili Cambridge. Vyráželi jsme už v 8 hodin a vraceli se okolo sedmé. Zvolili jsme si cestu autobusem do Norwiche a pak už vlakem. Cesta byla tak pohodlnější a rychlejší, ani orientace na nádraží nám nedělala problém. Musím ale uznat, že Angličané jsou ve vlaku velmi hluční a společenští. 

Město se nám opravdu líbilo. Než jsme došli ke King's college, prošli jsme okolo několika jiných památek. Prostě historie všude okolo.

Nestihli jsme projít ani zdaleka všechno, ale byli jsme nadšení a spokojení.

Těšíme se na cestu domů, už máme pomalu sbaleno.

Karolína Kramárová

Fotografie

Zpráva o projektu