Úvod
Novinky
Obchodní akademie Lysá nad Labem na veletrhu středních škol

Obchodní akademie Lysá nad Labem na veletrhu středních škol

V rámci výstavy Řemesla 2019 se na veletrhu středních škol představila Obchodní akademie Lysá nad Labem.

Studenti třetího ročníku připravili spolu s učiteli výstavní stánek a v něm informovali o vzdělávání v naší škole, o praxích v ČR a v Anglii, o mimoškolních akcích a o volitelných předmětech, pomocí nichž si volí své budoucí zaměření. Jedním z těchto předmětů je Aplikovaná ekonomie (APE). V rámci APE se studenti učí podnikat. Sami založí a provozují studentskou společnost, sami si zvolí předmět podnikání. V letošním roce pracují dvě firmy - ApEKO a Golden-Hands.

Dalším volitelným předmětem, který studenti na lyském Výstavišti představili, je Zeměpis cestovního ruchu (ZCR). Mimo jiné se v něm seznamují s možnostmi cestovního ruchu, posuzují a vyhodnocují jeho předpoklady a realizaci v jednotlivých regionech světa. V nejbližší době budou připravovat kulturní program pro skupinu ruských učitelů, kteří navštíví Lysou nad Labem v rámci spolupráce Středočeského kraje s Voroněžskou oblastí.

Prezentace Obchodní akademie Lysá nad Labem byla letos porotou vyhodnocena jako třetí nejlepší.  Děkuji studentům třetího ročníku za vzornou reprezentaci školy.

RNDr. Ivana Dvořáková

Další fotografie zde.

Prezentace OA Lysá nad Labem 2019 na Výstavišti