Úvod
Novinky
Drážďany

Drážďany

Před Vánocemi jsme se vydali na cestu do Drážďan. Měli jsme sraz na nádraží v Lysé nad Labem, kde na nás čekal autobus. I když se někteří nestíhali dostavit na čas, počkali jsme na ně. Většina v autobusu ihned usnula, ti, co nespali, se ládovali svačinami nebo si prozpěvovali Karla Gotta, který se nám ozýval z rádia.

Scenérie před hranicemi byla úžasná. Jehličnany, kamenné kopce a sníh byly všude kolem. Když jsme v Drážďanech vystupovali z autobusu, všichni se už moc těšili na všechno, co zažijeme. Ukázali jsme si mnoho známých památek. Jeden se cítí jako mravenec v okolí takových gigantů, jako jsou komplex budov Zwinger, Činoherní divadlo, drážďanský Blockhaus a další.

Poté jsme šli na vánoční trhy u kostela Frauenkirche a na ulici Prager Straße, bylo to magické. Stánky na nás svými ozdobami, jehličím, vůní svařáku a skořice přímo křičely: „Vánoce!" Takový dojem na vás udělá jen máloco. Po třicetiminutovém rozchodu u obou trhů jsme šli do obchodního centra. Všichni samozřejmě okamžitě zamířili do vyhlášeného Primarku, později z něj vycházeli s plnou taškou, někteří i se dvěma.

Po čtyřech hodinách nakupování jsme se všichni sešli před obchodním centrem a vyrazili jsme k našemu poslednímu cíli, kterým byl vánoční trh Altmarkt. Tady jsme si koupili teplé nápoje a hltali vánoční atmosféru podvečerních Drážďan. Dle plánu jsme měli strávit v Drážďanech víc času, ale vše jsme stihli dřív, a tak jsme se kolem páté vydali domů. Do Lysé nad Labem jsme přijeli v půl osmé večer. Výlet byl úžasný a určitě se do Drážďan na vánoční trhy pojedu podívat znovu.

Jakub Vaněk, 2. A

Studenti OA Lysá nad Labem v Drážďanech