Úvod
Novinky
Tuhle pětku bereme!

Tuhle pětku bereme!

Po úspěšném krajském kole soutěže „Ekonomický tým“ v Kolíně nás čekala účast v celostátním kole. Soutěž probíhala 4. prosince 2018 v Písku a účastnilo se jí celkem 13 týmů - vítězů krajských kol.

Soutěž se skládala celkem ze tří částí. První část tvořila projektová práce, kterou jsme odevzdávali měsíc před soutěží. Nesla název „Podoby sdílené ekonomiky a její ekonomické dopady“.

Dále jsme psali vědomostní test s celkem 80 otázkami z ekonomiky, účetnictví, práva a informatiky. V této části jsme byli dokonce třetí nejlepší!

Poslední částí byla prezentace na ekonomické téma, které do poslední chvíle nebylo známo. Na přípravu bylo vyhrazeno pouhých 30 minut a k dispozici jsme neměli žádné podklady, ze kterých bychom mohli čerpat. Prezentaci hodnotila komise složená z řad odborníků a vysokoškolských pedagogů.

Po celkovém součtu bodů jsme se umístili na 5. místě. Na soutěži si nejvíc vážíme toho, že jsme měli možnost porovnat své znalosti s ostatními ekonomickými školami z celé republiky. Teď už se budeme soustředit pouze na maturitu. Přejeme našim nástupcům hodně štěstí v příštích letech soutěžení.

Renáta Trnková, Nikola Havěrníková a Libor Pošepný, žáci 4. A

Ekotým 2018 - celostátní kolo v Písku