Úvod
Novinky
Seznamovací kurz 1. ročníku 2018/2019

Seznamovací kurz 1. ročníku 2018/2019

1. A

Je středa 5. září půl deváté ráno a my, čerství studenti Obchodní akademie Lysá nad Labem nervózně postáváme v malých hloučcích a ležérně se opíráme o svá přeplněná zavazadla, která se nám jen stěží povedla zavřít. Ze všech stran je cítit nervozita a spousta očekávání. Sedneme si jako kolektiv, nebo následující čtyři roky bude panovat ve třídě negativní atmosféra?

Po příjezdu do Zbraslavic se ani na okamžik nezahálelo. Ihned jsme se vrhli na první seznamovací aktivitu, jejímž úkolem bylo dozvědět se o sobě víc. Poté jsme se přesunuli do pokojů a napjatě čekali na svačinu. Následně nás jedna hra donutila spojit síly, abychom dosáhli výhry. Po této hře se díky nepřetržitému smíchu atmosféra uvolnila.

Čtvrtek byl jednoznačně nejnáročnější na společné aktivity, neboť jsme své životy museli svěřit do rukou spolužáků. Také jsme museli postavit pevný vor, který nás měl všechny uvézt. No, nebudeme nikomu lhát, bylo to těžké, ale nakonec jsme to zvládli.

Každopádně si myslíme, že nás tyto aktivity stmelily v dobrý a pevný kolektiv, který si ve všem pomůže. Společně budeme ještě dlouho vzpomínat na zábavu, kterou jsme tu prožili.

Zuzana Krupová a Andrea Drahokoupilová, 1. A

Studenti OA Lysá n. L. 2018/2019

1. B

Ve středu 5. září 2018 jsme vyrazili na seznamovací - adaptační kurz.

V dopoledních hodinách jsme se všichni sešli před naší školou a nastoupili do autobusu, který nás dopravil do Zbraslavic, kde se kurz konal. Po příjezdu jsme si zahráli první hru, ve které jsme zjistili víc o našich spolužácích. Potom jsme se šli porozhlédnout po okolí a seznámili se s programem a s pravidly pobytu. Náplň kurzu s veškerými aktivitami pro nás připravili instruktoři agentury Wenku – Vašek, Eliška a Kryštof. Nejvíc nás zaujala aktivita „stavění voru“, která nás opravdu bavila.

Večer jsme se pomocí kvízových otázek dozvěděli víc o naší paní učitelce, se kterou toho máme spoustu společného. Druhé odpoledne nás čekala hra, která vyžadovala týmovou práci, což nás stmelilo dohromady. Kurz nám nabídl spoustu zážitků, aktivit a zábavy. I když jsme už od prvního dne byli dobrá parta, tři dny kurzu z nás udělaly pevný tým.

Chtěli bychom poděkovat našim průvodcům za skvělou organizaci, hezké zážitky a kamarádský přístup.Těšíme se na další společné akce a výlety.

A jaké dojmy mají spolužáci a paní učitelka?

Páťa: ,,Bylo to tu fajn a moc jsem si to užil. Jsem rád, že mám takovou přátelskou třídu.“

Ondra: ,,Sice nám pádlování moc nešlo, ale byla sranda a dali jsme do toho srdce.“

Jituš: ,,Bude mi to chybět… Opravdu jsme si kurz užili a doufám, že ještě něco takového podnikneme.“

Kája: ,,Okolní příroda byla krásná a chtěla bych se sem někdy znovu podívat“

Simona Š. - třídní: „Děkuji své nové třídě a kolegům za příjemný začátek školního roku. Přeji nám všem, aby týmový duch a přátelská atmosféra provázely třídu minimálně po celou dobu studia...“

Jitka Dvořáková a Karolína Josífová, 1. B