Úvod
Novinky
Odborná praxe v Německu

Odborná praxe v Německu

25. 11 2014Student OA Lysá n. L. na odborné stáži v Bamberku - projekt Leonardo

Petr Hes napsal o odborné praxi v Německu:

"Druhý týden praxe probíhá obdobně jako ten první. Pracujeme s Tomášem u paní zástupkyně ředitelky Königové a v účtárně u paní Augustínové.

Mimo to jsme měli příležitost nakouknout do zdejší výuky. Ve středu jsem navštívil dívčí fotbalový turnaj, na který jsme s Tomášem byli pozváni. Na turnaji se střetly jednotlivé bamberské školy, pričemž Maria Ward Schule zastupovaly dvě dívčí družstva, jedno za Gymnasium, druhé za Real Schule. Holky z Gymnázia se dostaly až do finále, kde nakonec podlehly na penalty. Nutno ale podotknout, že byly po celý zapas lepší. Skvělý zážitek! :)

Již od pondělka v Bamberku probíhají přípravy na vánoční trhy, které zde začnou koncem týdne."

 

19. 11. 2014

Stážisté pracují v kanceláři školy u paní zástupkyně Maria Ward Gymnasia paní König nebo u paní Augustin v účtárně školy. Třídili seznamy studentů, vyplňovali pozvánky na přivítání Adventu, zpracovávali data na PC v účtárně a další.

V odpoledních hodinách pomáhají ve školní družině.

Studenti OA Lysá nad Labem na stáži v Bambergu

Maria Ward Gymnasium Bamberg

 

Ahoj všichni!

zdravíme z bavorského Bamberka, kterému se přezdívá "Malé Benátky". Universitní město se stane na dva týdny domovem pro Petra a Tomáše, kteří zde v rámci projektu Leonardo absolvují praxi v kanceláři místního gymnázia, které je dlouhodobě partnerskou školou naší Obchodní akademie.

 

Odborná praxe studentů OA Lysá n. L. - Bamberg 2014Pro vaši představu: Bamberg je město se 70 000 obyvateli, má 7 gymnázií a to naše Maria-Ward-Gymnasium má asi 900 studentů - je druhé největší ve městě! Trochu jsme bloudili po budově, není jednoduché se zde zorientovat.  Zatímco vy jste dneska odpočívali, my jsme pracovali. A tak to bude každý den...

 

 Studenti Obchodní akademie Lysá n. L. v Bambergu Po práci jsme se prošli podvečerním Bamberkem a jedno foto vám posíláme....

Ahoj zítra. Viel Spaß morgen in der Schule!

Eure "Bamberger"

 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie.