Úvod
Novinky
Žáci a učitelé OA Lysá nad Labem v Turecku

Žáci a učitelé OA Lysá nad Labem v Turecku

Další projektové setkání Comenius proběhlo v Turecku. Studenti a učitelé z Česka, Slovenska, Litvy, Turecka a Kypru se tedy opět sešli, tentokrát v zemi jižní Evropy. Kvůli politické situaci mezi Kyprem a Tureckem však bohužel dorazil pouze jeden kyperský učitel bez studentů.

Jako první jsme navštívili Istanbul, největší a bývalé hlavní město Turecka. Na náš vkus tu bylo moc rušno, ulice přeplněné lidmi a auty. Na druhou stranu  je Istanbul město bohaté na památky a jeho ulicemi se vine vůně koření a kouře z vodní dýmky.

Po noci strávené v Istanbulu jsme se přesunuli do města Luleburgas, kde se nachází škola zapojená v projektu. Studenti z turecké školy nám předvedli jejich národní tance a všichni byli milí a přátelští.

Bydleli jsme v tureckých rodinách, každý zvlášť, nejdřív jsme z toho měli špatný pocit, ale  rodiče studentů byli hodní a díky nabitému programu a příjemně strávenému volnému času jsme v rodinách v podstatě jen přespávali. Navštívili jsme například nedalekou vesnici, kde se nacházel skanzen s ochutnávkou typických tureckých jídel, nebo město Edirne u řeckých hranic, ve kterém jsme společně s průvodcem zhlédli několik památek.

Myslím, že i přes jazykou bariéru jsme se všichni v angličtině dorozuměli a našli si nové přátele. Taková zkušenost určitě stojí za to.

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie.

Adam Čeněk, student 3. ročníku

 Edirne - projektové setkání Comenius - studenti a učitelé Obchodní akademie Lysá na Labem