Úvod
Novinky
Soutěž "Ekonomický tým 2014"

Soutěž "Ekonomický tým 2014"

Poslední zářijový den se studenti 4. ročníku Magdaléna Janatová, Tomáš Mikšovský a Michal Svoboda zúčastnili krajské soutěže v odborných předmětech „Ekonomický tým 2014“. Letos se její organizace ujala OA a VOŠ Příbram. Soutěže se zúčastnilo celkem 14 týmů z 10 obchodních akademií (Beroun, Kolín, Lysá n. L., Mladá Boleslav, Neveklov, Příbram, Rakovník, Sedlčany, Slaný, Vlašim).

Soutěž má 2 části. Nejprve studenti řeší hodinový vědomostní test z oblasti ekonomiky, účetnictví a práva. Následně jednotlivé týmy zpracovávají prezentaci na do poslední chvíle utajované odborné téma. Na její vypracování mají přesně hodinu. Svoji práci poté musí obhájit před komisí. V porovnání s předchozími ročníky bylo zcela ojedinělé, že členy komise byli pouze zástupci z praxe.

Velice oceňuji práci našich studentů. V konkurenci ostatních škol se neztratili. Předvedli prezentaci skvěle zpracovanou jak po grafické stránce, tak i po stránce odborné. Rovněž jejich slovní projev byl na vysoké úrovni. Nebyli zaskočeni ani dotazy komise.

Podle mého názoru je tato soutěž pro studenty cenná nejen proto, že mohou poměřit svoje znalosti a dovednosti se svými vrstevníky z jiných škol, ale také proto, že si mohou vyzkoušet obhajobu své práci v neznámém prostředí a před neznámými lidmi. Tato zkušenost se jim dobře hodí v posledním ročníku studia na střední škole, kdy je kromě maturitní zkoušky čekají i přijímací zkoušky na VŠ nebo přijímací pohovory.

Ing. Věra Rampová

učitelka ekonomických předmětů