Úvod
Novinky
Projektový den – DEN ke ZDRAVÍ

Projektový den – DEN ke ZDRAVÍ

26.10.2021 – poslední den před podzimními prázdninami. Den, který jsme se rozhodli strávit trochu jinak. Den ke zdraví. Možná název samotný nezní příliš lákavě, ale náplň lákavá byla. Každá třída měla vlastní program, vlastní náplň spojenou se setkáním s odborníkem – odborníky. A tak zatímco maturanti „úpěli“ pod taktovkou maturitní generálky, ostatní ročníky prožily den či alespoň jeho část mimo lavice a klasický vyučovací proces. Hasičská zbrojnice, beseda se studentkami SZŠ, tělocvična.

Měla jsem možnost připojit se k 3.B a kolegovi Petru Horákovi. 1. a 2. hodina byla zasvěcena…pocení. Petr totiž své studenty řádně potrápil funkčním tréninkem. A tak pokud jsou pro Vás slova sklapovačky, sedy-lehy, poskoky, kliky, „angličáci“, skákání přes švihadlo návratem do hodin TV, pak jste tu správně. Zahřívací kolo začalo nenápadně, tělo je třeba na výkon připravit a také protáhnout, pak už se ale naplno rozjel tělocvičný koncert. Jednotlivá stanoviště byla označena názvy cviků a zvukový signál odměřoval dobu „mučení“ a následného odpočinku. Pozorovala jsem studenty z rohu tělocvičny a obdivovala jejich odhodlanost. Do každého kola šli naplno, ačkoliv sil po tom prvním jistě postupně ubývalo.

Jejich snaha ale byla odměněna 3.a 4. hodinu přednáškou o zdravé výživě, při které se skládaly ty pravé ingredience ve správném a nutričně vyváženém poměru sacharidy x bílkoviny. Konkrétní zadání znělo: sestav zdravou snídani či svačinu. Následná konzumace lákala vyzkoušet i vzorky dosud nepoznaného-např. humus s rajčaty, proteinový koktejl, semínkové bagetky. Po ranním tréninku totiž vyhládne!

Mgr. Renáta Vlachová