Úvod
Novinky
Distanční vzdělávání? Buďme optimisti

Distanční vzdělávání? Buďme optimisti

Jestliže na začátku roku svitla naděje, že Česká republika našla recept a uměla se vyhnout nákaze nemoci Covid-19, po půl roce je jasné, že tato naděje byla planá. Otevření škol na pár týdnu před Vánocemi bylo jen slabou náplastí na prožité pololetí před monitorem, kdy jsme hledali společnou cestu, jak zajistit výuku co nejefektivněji. Zprávy z médií, které drtí online svět mutacemi koronaviru z Velké Británie nebo Brazílie jen dávají signál, že distanční vzdělávání jen tak neskončí.

Pololetní vysvědčení je dokument, který říká nakonec mnohé. Jednak že online výuka má smysl, učitelé se jí věnují ze všech sil, jednak že i žáci ví, že doba koronaviru není jen pokračováním prázdnin, které podle mnohých vypukly již v březnu minulého roku. Na první pohled vypadá distanční vzdělávání jako pohoda, která může slevit z nároků na zvládnutí učiva a testů. Není tomu tak. Kdo nevěnoval výuce náležitou píli ve škole, většinou tak nekoná ani doma. Nemá smysl spílat vládním opatření, ale spíše vlastnímu svědomí.

Moje optimistická vize je zcela prostá. Školní rok vstupuje do své druhé poloviny a já vidím jeho konec jasně před sebou. Zamykám šuplata s třídní dokumentací, v níž všude bude vládnout přinejmenším napsané „prospěl(a)“. Už dávno budu vědět, jak si zklidnit nervy v průběhu léta, a hlavně budu věřit, že Covid-19 nebude tolik řádit v našich životech. Jak říkám: jsem optimista.

Martin Hošna, učitel

Aktuálně

Distanční vzdělávání

Od 11. 1. 2021 do odvolání probíhá výuka distančním způsobem. Jednotlivé třídy se řídí dle sdíleného on-line rozvrhu.

Individuální a skupinové konzultace

Ve škole jsou umožněny individuální konzultace (1 žák a 1 učitel) nebo skupinové konzultace v maximálním počtu 6 žáků. Konzultace je nutné domluvit s učitelem konzultovaného předmětu telefonicky nebo e-mailem. Ochrana úst a nosu v prostorách školy je povinná.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Anketa