Úvod
Novinky
Obchodní akademie očima našich žáků

Obchodní akademie očima našich žáků

Moje studium na Obchodní akademii v Lysé nad Labem

Když jsem se hlásila na tuto školu, očekávala jsem od ní klidnou přátelskou atmosféru a kvalitní vzdělání, které mi dá šanci uspět v dalším studiu na vysoké škole a v pozdějším profesním životě. Nyní jako studentka třetího ročníku mohu říct, že jsem při výběru rozhodně chybu neudělala. Tato škola mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Možná i více.

Na rozdíl od velkých škol se na naší všichni znají a učitelé se snaží být vstřícní a se vším nám pomáhat, což je velice příjemné. Studium na střední škole totiž není tak lehké, jak by si mnozí přáli, a tak se jejich pomoc a milý přístup hodí. Je krásné na vlastní oči vidět, že jejich prioritou není pouze to, aby odučili své hodiny, ale abychom vše opravdu pochopili a aby nám předali maximum poznatků, které nás v životě posunou dál.

Kromě rodinné atmosféry si na naší škole nejvíce cením toho, co mi dává do budoucího života. Pro mě osobně je velice důležité, že znalosti z této školy, jako je například ekonomika a psaní všemi deseti, využiji i v životě mimo ekonomickou sféru. Po studiu se můžete rozhodnout třeba pro podnikání či studium na vysoké škole v úplně jiné činnosti, ale pořád víte, že načerpané znalosti z této školy využijete a budou pro vás stále užitečné, ať se budete věnovat čemukoli.

Díky této škole jsem se mimo jiné naučila, jak důležité je vybrat si správnou školu, ve které vás to bude bavit, jako mě tady. Naučíte se tak mnohem více než jen nové znalosti.

 

Zuzana Krupová, 3. A

 

A jak vidí školu i další žáci se můžete podívat zde.

 

Aktuálně

Informace pro uchazeče

Počet podaných přihlášek přesáhl předpokládaný počet přijímaných uchazečů. Jednotné přijímací zkoušky se budou konat 12. a 13. dubna 2021.

Jarní prázdniny

Od 1. 3. do 5. 3. 2021 máme na OA jarní prázdniny. Úřední hodiny jsou v pondělí 1. 3. 2021 od 8:00 do 15:00. Užijte si zasloužené volno a těšíme se na další výuku od 8. 3. 2021.

Přihlášky ke studiu na OA

Od. 1. 2. 2021 do 1. 3. 2021 přijímáme přihlášky ke studiu do oboru Obchodní akademie ve všedních dnech od 8:00 do 15:00 hodin v kanceláři školy. Potvrzení od lékaře na přihlášku nepožadujeme. Přihlášku můžete doručit osobně nebo zaslat doporučenou poštou.

Distanční vzdělávání

Od 11. 1. 2021 do 21. 3. 2021 stále probíhá výuka distančním způsobem. Jednotlivé třídy se řídí dle sdíleného on-line rozvrhu.

Propagační video pro uchazeče

Chcete se dozvědět o naší škole něco víc? Mrkněte na video zde

Individuální konzultace

Ve škole jsou umožněny individuální konzultace (1 žák a 1 učitel). Konzultace je nutné domluvit s učitelem konzultovaného předmětu telefonicky nebo e-mailem. Roušky v prostorách školy jsou povinné.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde