Úvod
Novinky
Adaptační kurz

Adaptační kurz

Vzájemně se poznat a sblížit v novém kolektivu obvykle trvá měsíce. Adaptační kurz, kterého se zúčastnily první ročníky Obchodní akademie v Lysé nad Labem na začátku října letošního roku, nastartoval a urychlil tento proces během několika dní.

Nástup do prvních ročníků nebývá jednoduchý. Důvod je jasný – přechod ze základní školy na střední je náročný. Změna kolektivu, nové prostředí, neznámí učitelé s sebou nesou navíc změnu celého přístupu, kdy škola pohlíží na žáky jako na dospělé. A to není vždy jednoduchou záležitostí. Tento školní rok tedy začal pro první ročníky ne jinak než adaptačním kurzem, který se konal v rekreačním středisku Sobeňák u Starého Rožmitálu. A skvěle si ho užili studenti i se svými třídními učiteli.

Třídenní pobyt v přírodě proběhl v duchu aktivit, které měly za cíl lépe se poznat, naučit se spolupracovat a rozumět jeden druhému.  K tomu přispěly jednoduché a zároveň zábavné hry, které plnili přítomní v Sobeňáku po celý den.

Se vzájemnou podporou překonávali žáci nízkolanové překážky. Jejich zdolání bylo nejen zážitkem, ale především podporou vzájemné důvěry při společném jištění. Řešily se ale další rozličné týmové úkoly, k jejichž splnění bylo třeba dát hlavy dohromady, vymyslet řešení a domluvit se na jejich realizaci. Vrcholem bylo na závěr pobytu zkonstruování nosítek tak, aby unesly třídního učitele. Na něm totiž bude záviset, jak bude třída postupně postupovat během čtyř let až k maturitě, závěrečné zkoušce dospělosti. Nutno dodat, že nosítka to byla pevná, detailně propracovaná. Osud se již zdá být nakloněn k tomuto vytčenému cíli, který je pro prváky zatím v dalekém nedohlednu. Ale předpoklady tu jsou více než hmatatelné, tak jim držme palce.

Martin Hošna, učitel

 

Aktuálně

Žákovská firma Ori Cards se zapojuje do soutěží

Žákovská firma Ori Cards se zapojila do soutěže Top Logo.

Propagační video pro uchazeče

Chcete se dozvědět o naší škole něco víc? Mrkněte na video zde.

Nástup 4. ročníků

Od středy 25. 11. 2020 nastupují do školy 4. ročníky. Výuka bude probíhat dle stávajícího rozvrhu. Kmenové a odborné učebny budou vyhrazeny pouze pro jednotlivé třídy.

Individuální konzultace

Od 18. 11. 2020 jsou ve škole umožněny individuální konzultace (1 žák a 1 učitel). Konzultace je nutné domluvit s učitelem konzultovaného předmětu telefonicky nebo e-mailem. Roušky v prostorách školy jsou povinné.

Praxe 2. ročníků

Praxe 2. ročníků v termínu od 23. 11. do 27. 11. 2020 je ZRUŠENA. Nahrazena bude ve 2. pololetí školního roku. Termín ještě upřesníme.

Rozvrh výuky od 19. 10. 2020

Aktuální rozvrh výuky od 19. 10. 2020 najdete v sekci Žák - Studium - Rozvrh

Školení pedagogického sboru

Dne 21. 10. 2020 proběhne celodenní školení pedagogického sboru. Distanční vzdělávání bude probíhat formou off-line výuky.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Anketa