Úvod
Novinky
Výuka na dálku je výzva, kterou zvládáme

Výuka na dálku je výzva, kterou zvládáme

Ještě před rokem drtivá většina z nás nepoužívala, ba vůbec neznala některá slova nebo frazémy, které jsou dnes v médiích skloňovány takřka každý den: koronavirus, rouška a distanční výuka. Zatímco u zmiňovaného prvního slova je neznalost zcela pochopitelná, zbylé dva výrazy mají již svoji minulost detailně zmonitorovanou. Včetně dálkové výuky, na níž musela Obchodní akademie v Lysé nad Labem z důvodu šíření pandemie od října letošního roku znovu přistoupit.

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky. Pravda je taková, že našemu školství se to povedlo na výbornou, ačkoli vinu na tom žádnou nenese. V březnu 2020 přešly všechny školy na distanční výuku, kterou znala většina učitelského sboru ještě donedávna jen z doslechu, nebo leda tak ze zapomenutého australského televizního seriálu Skippy, kde se hlavní postava dorozumívala v buši se svým učitelem pomocí vysílačky.

Pedagogický sbor a žáci byli postaveni do zcela nové situace. Osobní kontakt, který je natolik specifický pro samotné vyučování, zcela zmizel, a nahradil ho monitor s klávesnicí v tom lepším případě, chytrý telefon v tom horším. Možnost využití internetu je v dnešní době naštěstí samozřejmostí, byť samotné připojení v některých případech nemusí být vždy kvalitní. S opětovným otevřením v září už školy včetně Obchodní akademie v Lysé nad Labem musely počítat s tzv. „druhou vlnou“ pandemie. A ta přišla stejně nečekaně jako ta první. A jak to probíhá v praxi? Dozvíte se  za pár dní...

Mgr. Martin Hošna, učitel

Aktuálně

Žákovská firma Ori Cards se zapojuje do soutěží

Žákovská firma Ori Cards se zapojila do soutěže Top Logo.

Propagační video pro uchazeče

Chcete se dozvědět o naší škole něco víc? Mrkněte na video zde.

Nástup 4. ročníků

Od středy 25. 11. 2020 nastupují do školy 4. ročníky. Výuka bude probíhat dle stávajícího rozvrhu. Kmenové a odborné učebny budou vyhrazeny pouze pro jednotlivé třídy.

Individuální konzultace

Od 18. 11. 2020 jsou ve škole umožněny individuální konzultace (1 žák a 1 učitel). Konzultace je nutné domluvit s učitelem konzultovaného předmětu telefonicky nebo e-mailem. Roušky v prostorách školy jsou povinné.

Praxe 2. ročníků

Praxe 2. ročníků v termínu od 23. 11. do 27. 11. 2020 je ZRUŠENA. Nahrazena bude ve 2. pololetí školního roku. Termín ještě upřesníme.

Rozvrh výuky od 19. 10. 2020

Aktuální rozvrh výuky od 19. 10. 2020 najdete v sekci Žák - Studium - Rozvrh

Školení pedagogického sboru

Dne 21. 10. 2020 proběhne celodenní školení pedagogického sboru. Distanční vzdělávání bude probíhat formou off-line výuky.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Anketa