Úvod
Novinky
Třídíš, třídím, třídíme

Třídíš, třídím, třídíme

Milí studenti,

v loňském a předloňském roce jsme v PZA rozebírali problematiku odpadů a jejich třídění – obecně, ale i konkrétně na naší škole. Z těchto diskusí vzešel mimo jiné nápad, že by bylo vhodné ve škole třídit i hliník. V souvislosti s oblibou konzumace nápojů v plechovkách to jistě dává smysl.

Až se s nadšením vrátíme do školy, budeme mít příležitost! V přízemí stojí nová černá nádoba určená ke sběru hliníkového odpadu. Za zodpovědné třídění můžeme být navíc odměněni atraktivní exkurzí do moderního prostředí recyklace hliníkových odpadů ve Velvarech nebo hodnotným dárkem…

Co vše je hliník vhodný k recyklaci? Hliníkové plechovky od nápojů, od deodorantů, holicích pěn; hliníkové nádobí (příbory, hrnce, ešusy); obaly od konzerv; víčka zavařovacích sklenic, alobaly (např. od čokolád), víčka od jogurtů. Mimochodem, poznáte, zda víčko od jogurtu patří do plastu nebo do hliníku?

Více informací např. zde:

https://www.trideniodpadu.cz/hlinik

www.mtcomax.cz

Uvědomuji si, že s jednou plechovkou nebudete chtít běhat z 2. patra do přízemí. Společně vymyslíme, jak a kde shromažďovat plechovky v každém patře, poté je třeba v hodinách PZA s žáky přesuneme do sběrné nádoby. Pokud doma hliník netřídíte, budete mít možnost přinést hliníkový odpad do školní nádoby.

Zároveň vás všechny prosím: třídit plast, papír a sklo můžeme v každém patře. Jistě si vzpomínáte, na co všechno jsme narazili při vyprazdňování jednotlivých kontejnerů… Když ujdeme pár kroků navíc za tím správným kontejnerem, uděláme dobrou věc i pro naše zdraví (mimochodem – jak se vám daří plnit doporučených 10 000 kroků denně?).

Za vaše nápady, které by nám s tříděním mohly pomoci, budu moc ráda! A vy víte, jak moc… Napište mi. Až přijde náš čas, ještě se připomenu…

Mgr. Simona Šádková

 

Na OA Lysá třídíme i hliník

Aktuálně

Žákovská firma Ori Cards se zapojuje do soutěží

Žákovská firma Ori Cards se zapojila do soutěže Top Logo.

Propagační video pro uchazeče

Chcete se dozvědět o naší škole něco víc? Mrkněte na video zde.

Nástup 4. ročníků

Od středy 25. 11. 2020 nastupují do školy 4. ročníky. Výuka bude probíhat dle stávajícího rozvrhu. Kmenové a odborné učebny budou vyhrazeny pouze pro jednotlivé třídy.

Individuální konzultace

Od 18. 11. 2020 jsou ve škole umožněny individuální konzultace (1 žák a 1 učitel). Konzultace je nutné domluvit s učitelem konzultovaného předmětu telefonicky nebo e-mailem. Roušky v prostorách školy jsou povinné.

Praxe 2. ročníků

Praxe 2. ročníků v termínu od 23. 11. do 27. 11. 2020 je ZRUŠENA. Nahrazena bude ve 2. pololetí školního roku. Termín ještě upřesníme.

Rozvrh výuky od 19. 10. 2020

Aktuální rozvrh výuky od 19. 10. 2020 najdete v sekci Žák - Studium - Rozvrh

Školení pedagogického sboru

Dne 21. 10. 2020 proběhne celodenní školení pedagogického sboru. Distanční vzdělávání bude probíhat formou off-line výuky.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Anketa