Úvod
Novinky
PZA v karanténě

PZA v karanténě

Přírodovědný základ je v Obchodní akademii spíše okrajovým předmětem. Během prvního ročníku by si studenti měli zopakovat a prohloubit základní poznatky z biologie, ekologie, fyziky a chemie.

Letošní nucené uzavření škol nás zastihlo právě ve chvíli, kdy jsme se chystali rozjet fyziku. Na začátku karantény jsme si neodpustili slibovaný snadný test na obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, jehož otázky vycházely z referátů žáků.  Výuka dále pokračuje formou pracovních listů – vedle úloh vyžadujících mimo jiné vyhledávání informací jsou zařazeny také úlohy, kde si studenti mohou sami něco vyzkoušet...

·         Roztaje dříve kostka ledu na talířku, nebo zabalená ve svetru?

·         Vyrobíte periskop?

·         Všimli jste si, jak jsou zabarvené bubliny z bublifuku a víte proč?

·         Která hudební skupina má na obalu jedné desky znázorněnou disperzi světla optickým hranolem?

·         Od této kapely si můžete pustit třeba skladbu  https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-Ua vyzkoušet navazující pozorování:

·         pusťte si hudbu z reproduktorů, přidejte hlasitost a trošku basů a podržte před reproduktorem zapálenou svíčku. Jaké pozorujete změny na plamenu svíčky?

Vyzkoušejte si pokus podle následujícího návodu:

·         pomůcky:sklenice, voda, stolní olej, hustý sirup nebo tekutý med, ocelová matice, kulička hroznového vína, kostička LEGA, korková zátka,

·         postup:do sklenice pomalu nalijte sirup (med), vodu a olej. Až se tekutiny ustálí, rozdělí se do tří vrstev. Pak do nádoby opatrně postupně vhoďte připravené předměty. Zamyslete se nad jevem, který pozorujete a vysvětlete si...

Simona Šádková, učitelka PZA, a studenti 1. A, 1. B

Fotografie

 

PZA v době uzavření škol 2020

Aktuálně

Předávání vysvědčení za I. pololetí školního roku 2020/2021

V době distančního vzdělávání nemohou být výpisy z vysvědčení osobně předávány žákům. Z tohoto důvodu je pololetní klasifikace pro žáky i rodiče zobrazována na Bakawebu školy. Postup zobrazení pro rodiče je zde. Po návratu k prezenční výuce budou žákům výpisy osobně předány.

Distanční vzdělávání

Od 11. 1. 2021 do 29. 1. 2021 stále probíhá výuka distančním způsobem. Jednotlivé třídy se řídit dle sdíleného on-line rozvrhu.

Propagační video pro uchazeče

Chcete se dozvědět o naší škole něco víc? Mrkněte na video zde

Individuální konzultace

Ve škole jsou umožněny individuální konzultace (1 žák a 1 učitel). Konzultace je nutné domluvit s učitelem konzultovaného předmětu telefonicky nebo e-mailem. Roušky v prostorách školy jsou povinné.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Anketa

Jakou barvu kravaty má náš maskot?

32%červenou
32%červeno-bílou
36%bílou