Úvod
Novinky
Předvánoční zájezd do Německa

Předvánoční zájezd do Německa

Dne 13. 12. 2019 se uskutečnil předvánoční zájezd do Německa, kterého se zúčastnili žáci napříč ročníky. Organizace se aktivně ujaly žákyně 3. A -  Alena Hokešová a Hedvika Drobná, za což jim patří obdiv i dík všech zúčastněných.

Náš jednodenní výlet se skládal ze dvou částí. Nejdříve jsme navštívili městečko Goerlitz,  kde jsme společně absolvovali vycházku po starobylé části tohoto pohraničního města s mapkami, které nám organizátorky připravily. Žáci z jednotlivých tříd nám ke každé památce sdělili několik zajímavostí. Viděli jsme celou řadu kostelů, z nichž za zmínku určitě stojí Chrám svatého Petra a Pavla. Prošli jsme kolem několika muzeí a po mostě jsme se dostali i do polské části  města. Studenti pak měli volno, které využili každý po svém.

Odpoledne jsme odjeli do nedalekého Bautzenu, kde se každoročně konají  krásné předvánoční trhy. Zde jsme měli možnost nakoupit dárky, ochutnat místní speciality, nasát  vánoční atmosféru umocněnou nádhernou výzdobou  města a samozřejmě  si vyzkoušet znalosti němčiny.

Potěšeni celodenními zážitky jsme navečer vyrazili domů.  Pro všechny to zcela jistě byla příjemná změna v předvánočním shonu, na kterou budeme dlouho vzpomínat.

Mgr. Bronislava Khalegová

Vánoční zájezd OA Lysá n. L. 2019

Aktuálně

Přijímací zkoušky a maturity 2020

v novém zákoně zde

Informace o maturitní zkoušce

najdete zde

Informace o přijímacím řízení

naleznete zde

UZAVŘENÍ ŠKOLY

V době od 11. 3. 2020 do odvolání je škola pro žáky uzavřena. Zadání témat pro samostudium naleznete zde

Anketa

Věřím, že se školy otevřou před 1. červnem 2020 a maturity se uskuteční.

50%ano
50%ne