Úvod
Novinky
Kam po maturitě

Kam po maturitě

Již tradičně pořádáme v červnu jednodenní projekt Kam po maturitě. Cílem je pomoci studentům orientovat se na trhu práce a dobře si zvolit svoji cestu po maturitě. V letošním školním roce připravila projekt kariérová poradkyně školy Lenka Hrubčíková. Projekt se skládal z vystoupení studentů a zástupců tří organizací.

Studenti 3. ročníku absolvovali v květnu 2019 dva týdny souvislé praxe v kancelářích různých institucí. Již před nástupem na tuto praxi dostali přesné zadání, jak a co budou prezentovat během projektového dne. Měli za úkol představit organizaci, kde byli na praxi, popsat činnosti, které vykonávali, vyhodnotit uplatnitelnost absolventa naší školy v organizaci a vyjádřit, zda by v organizaci chtěli po maturitě pracovat a proč.

Studentské prezentace byly proloženy třemi přednáškami. První přednesla paní Veronika Richterová z Úřadu práce Nymburk. Vysvětlila žákům, kdy mohou úřad požádat o pomoc, radila, jak se mají připravit na přijímací pohovor, jak napsat životopis apod. Dále vystoupila paní Lenka Vokáčová z personální firmy ManpowerGroup. Přednášku zaměřila na doporučení, jak dostat „vysněnou práci“. Upozornila studenty, že je čeká „pracovní ultramaraton“, tedy dlouhé životní období, kdy budou pracovat. Mluvila také o tom, že některé pracovní pozice zaniknou, jiné mohou vznikat v souvislosti s digitalizací. Pro mladé lidi je tedy důležité stále se vzdělávat, rekvalifikovat, pracovat na sobě. Nakonec vystoupil pan Lukáš Černý z Czechinvestu. Představil tuto agenturu pro podporu podnikání a investic jako instituci, která podporuje malé, střední a začínající inovativní podnikatele, podnikatelskou infrastrukturu a inovace. Studenty velmi zaujal, možná i proto, že sám nedávno obchodní akademii absolvoval.

Prezentace studentů ohodnotila pětičlenná komise, ve které byli všichni tři uvedení hosté, dále třídní učitel Zdeněk Doležal a ředitelka školy Ivana Dvořáková. Vítězové obdrželi věcné ceny.

Ivana Dvořáková, ředitelka OA Lysá nad Labem

Fotografie

Aktuálně

Uzavření kanceláře školy

Dne 17. 8. 2020 bude kancelář školy uzavřena z důvodu přerušení dodávky elektřiny.

Školní rok 2020/21

Vyučování začíná 1. 9. 2020 v 7,50.

Kancelář školy

je v době letních prázdnin otevřena vždy v pondělí od 8 do 11 hodin.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Fotografie tříd

proběhlo v tomto školním roce také netradičně, a tak vznikly jen fotografie některých tříd a učitelů. zde

Anketa