Úvod
Novinky
Kam po maturitě

Kam po maturitě

Již tradičně pořádáme v červnu jednodenní projekt Kam po maturitě. Cílem je pomoci studentům orientovat se na trhu práce a dobře si zvolit svoji cestu po maturitě. V letošním školním roce připravila projekt kariérová poradkyně školy Lenka Hrubčíková. Projekt se skládal z vystoupení studentů a zástupců tří organizací.

Studenti 3. ročníku absolvovali v květnu 2019 dva týdny souvislé praxe v kancelářích různých institucí. Již před nástupem na tuto praxi dostali přesné zadání, jak a co budou prezentovat během projektového dne. Měli za úkol představit organizaci, kde byli na praxi, popsat činnosti, které vykonávali, vyhodnotit uplatnitelnost absolventa naší školy v organizaci a vyjádřit, zda by v organizaci chtěli po maturitě pracovat a proč.

Studentské prezentace byly proloženy třemi přednáškami. První přednesla paní Veronika Richterová z Úřadu práce Nymburk. Vysvětlila žákům, kdy mohou úřad požádat o pomoc, radila, jak se mají připravit na přijímací pohovor, jak napsat životopis apod. Dále vystoupila paní Lenka Vokáčová z personální firmy ManpowerGroup. Přednášku zaměřila na doporučení, jak dostat „vysněnou práci“. Upozornila studenty, že je čeká „pracovní ultramaraton“, tedy dlouhé životní období, kdy budou pracovat. Mluvila také o tom, že některé pracovní pozice zaniknou, jiné mohou vznikat v souvislosti s digitalizací. Pro mladé lidi je tedy důležité stále se vzdělávat, rekvalifikovat, pracovat na sobě. Nakonec vystoupil pan Lukáš Černý z Czechinvestu. Představil tuto agenturu pro podporu podnikání a investic jako instituci, která podporuje malé, střední a začínající inovativní podnikatele, podnikatelskou infrastrukturu a inovace. Studenty velmi zaujal, možná i proto, že sám nedávno obchodní akademii absolvoval.

Prezentace studentů ohodnotila pětičlenná komise, ve které byli všichni tři uvedení hosté, dále třídní učitel Zdeněk Doležal a ředitelka školy Ivana Dvořáková. Vítězové obdrželi věcné ceny.

Ivana Dvořáková, ředitelka OA Lysá nad Labem

Fotografie

Aktuálně

Projektový den 17. listopad 2019

ve fotografiích zde

Nejbližší den otevřených dveří

je v sobotu 7. 12. 2019 od 9 do 12 hodin.

Uchazeči o studium

se mohou přijít do školy podívat každý den. Hodinu je možné domluvit telefonicky nebo e-mailem.

Anketa

Den otevřených dveří se koná v sobotu

50%7. 12. 2019
50%14. 12. 2019