Úvod
Novinky
Lysá nad Labem z jiného úhlu pohledu

Lysá nad Labem z jiného úhlu pohledu

Pro někoho by mohla být Lysá nad Labem pouze malým nezajímavým městem ležícím v čistě zemědělské krajině poblíž Prahy. Pokud má však člověk možnost ji poznat blíže, může se přesvědčit o naprostém opaku.

Nám, žákům prvního ročníku, tuto šanci poskytl pan Ing. Stanislav Svoboda z odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Lysá nad Labem. Všichni jsme sice věděli, že se v Lysé nachází barokní zámek umístěný v rozsáhlém zámeckém parku, či barokní kostel svatého Jana Křtitele, ale pan Svoboda nám o těchto i dalších místech prozradil spoustu méně známých detailů nejen z historie, ale i biologie a jiných souvisejících vědních oborů. Za pouhé čtyři hodiny jsme se stihli dostat od nálezů pravěkých fosilií v lomu Ve Skále přes vlastnictví města hraběcím rodem Šporků až po současnou podobu a využití zámku. Dozvěděli jsme se také, jaké dopady zanechalo sucho, které v současné době sužuje celé Česko, na národní přírodní rezervaci Hrabanovská černava a jejím okolí.

Přiblížili jsme si Lysou z jiného pohledu, než jsme byli zvyklí ze školních lavic. Stále je tu ale spousta dalších míst, která stojí za to objevovat a prozkoumat.

Zuzana Krupová, 1. A

Fotografie i zde.

Studenti OA Lysá nad Labem v Zámeckém parku

Aktuálně

Začátek školního roku

Výuka bude zahájena 2. 9. 2019 v 7,50. Termín ukončení rekonstrukce WC je 26. 8. 2019.

Opravné a doplňovací zkoušky

se konají od 27. 8. 2019 od 7,50 h.

Fotografie z přestavby WC

zde

Uzavření školy v době prázdnin

Z důvodu přestavby WC bude škola uzavřena. Úřední hodiny kanceláře jsou vždy v pondělí od 8 do 11 h. Více zde

Výroční fotografie

tříd a učitelů najdete zde

Anketa