Úvod
Novinky
Lysá nad Labem z jiného úhlu pohledu

Lysá nad Labem z jiného úhlu pohledu

Pro někoho by mohla být Lysá nad Labem pouze malým nezajímavým městem ležícím v čistě zemědělské krajině poblíž Prahy. Pokud má však člověk možnost ji poznat blíže, může se přesvědčit o naprostém opaku.

Nám, žákům prvního ročníku, tuto šanci poskytl pan Ing. Stanislav Svoboda z odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Lysá nad Labem. Všichni jsme sice věděli, že se v Lysé nachází barokní zámek umístěný v rozsáhlém zámeckém parku, či barokní kostel svatého Jana Křtitele, ale pan Svoboda nám o těchto i dalších místech prozradil spoustu méně známých detailů nejen z historie, ale i biologie a jiných souvisejících vědních oborů. Za pouhé čtyři hodiny jsme se stihli dostat od nálezů pravěkých fosilií v lomu Ve Skále přes vlastnictví města hraběcím rodem Šporků až po současnou podobu a využití zámku. Dozvěděli jsme se také, jaké dopady zanechalo sucho, které v současné době sužuje celé Česko, na národní přírodní rezervaci Hrabanovská černava a jejím okolí.

Přiblížili jsme si Lysou z jiného pohledu, než jsme byli zvyklí ze školních lavic. Stále je tu ale spousta dalších míst, která stojí za to objevovat a prozkoumat.

Zuzana Krupová, 1. A

Fotografie i zde.

Studenti OA Lysá nad Labem v Zámeckém parku

Aktuálně

Školní rok 2020/21

Vyučování začíná 1. 9. 2020 v 7,50.

Kancelář školy

je v době letních prázdnin otevřena vždy v pondělí od 8 do 11 hodin.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Fotografie tříd

proběhlo v tomto školním roce také netradičně, a tak vznikly jen fotografie některých tříd a učitelů. zde

Anketa