Úvod
Novinky
Lysá nad Labem z jiného úhlu pohledu

Lysá nad Labem z jiného úhlu pohledu

Pro někoho by mohla být Lysá nad Labem pouze malým nezajímavým městem ležícím v čistě zemědělské krajině poblíž Prahy. Pokud má však člověk možnost ji poznat blíže, může se přesvědčit o naprostém opaku.

Nám, žákům prvního ročníku, tuto šanci poskytl pan Ing. Stanislav Svoboda z odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Lysá nad Labem. Všichni jsme sice věděli, že se v Lysé nachází barokní zámek umístěný v rozsáhlém zámeckém parku, či barokní kostel svatého Jana Křtitele, ale pan Svoboda nám o těchto i dalších místech prozradil spoustu méně známých detailů nejen z historie, ale i biologie a jiných souvisejících vědních oborů. Za pouhé čtyři hodiny jsme se stihli dostat od nálezů pravěkých fosilií v lomu Ve Skále přes vlastnictví města hraběcím rodem Šporků až po současnou podobu a využití zámku. Dozvěděli jsme se také, jaké dopady zanechalo sucho, které v současné době sužuje celé Česko, na národní přírodní rezervaci Hrabanovská černava a jejím okolí.

Přiblížili jsme si Lysou z jiného pohledu, než jsme byli zvyklí ze školních lavic. Stále je tu ale spousta dalších míst, která stojí za to objevovat a prozkoumat.

Zuzana Krupová, 1. A

Fotografie i zde.

Studenti OA Lysá nad Labem v Zámeckém parku

Aktuálně

Výroční zpráva za 2018/2019

zde

Nejbližší den otevřených dveří

je v sobotu 7. 12. 2019 od 9 do 12 hodin.

Návštěva MF ČR

se uskutečnila na základě pozvání paní ministryně Aleny Schillerové. Fotografie zde

Den jazyků

jsme oslavili celoškolským projektem. Fotografie zde

3. místo v Ekotýmu

V krajském kole soutěže v ekonomických znalostech Ekonomický tým obsadilo družstvo studentů 4. ročníku naší školy 3. místo. Velká gratulace! Fotografie zde

Uchazeči o studium

se mohou přijít do školy podívat každý den. Hodinu je možné domluvit telefonicky nebo e-mailem.

Anketa