Úvod
Novinky
Tradiční setkání v německém Lichtenfelsu

Tradiční setkání v německém Lichtenfelsu

Ve dnech 17. až 20. března jsme se vypravili do německého městečka Lichtenfels. Jedná se o naši jarní tradici, vždyť jsme do Lichtenfelsu vyjeli již po šestnácté!

Setkání s žákyněmi partnerské školy z Gymnázia Bamberk se uskutečnilo na krásném zámku Schney. Původní hrad byl po opakovaném zničení ve středověku přestaven na barokní sídlo šlechty a nyní v něm sídlí Franken Academy Schney, Centrum vzdělávání dospělých.

Po úvodním seznámení a konverzaci jsme se společně zamýšleli nad tématem letošního setkání. Pohlédli jsme do historie a současnosti našich národů prostřednictvím osudů některých osobností, a to v anglickém jazyce. Pozornost jsme věnovali i naší budoucnosti, zejména možnostem studia v Německu. Kdybychom se jednou pro tuto cestu rozhodli, víme už, jak na to, protože jsme se dozvěděli spoustu užitečných rad, adres a odkazů na jazykové instituce nebo školy, na které se můžeme obrátit.

Celý pobyt se nesl ve znamení dobré nálady a pohody. Získali jsme nové poznatky, obohatili jazykové znalosti a našli jsme si nové kamarády. Velkým zážitkem pro nás byla prohlídka krásného historického města Bamberg, kterou jsme zvládli cestou do Lichtenfelsu.

Žáci 2. A, OA Lysá nad Labem

Fotografie zde.

Aktuálně

Studentská firma

pracovala se žáky Čtyřlístku. Více info zde

Den otevřených dveří

je v sobotu 7. 12. 2019 od 9 do 12 hodin.

Vánoční volejbalový turnaj

třídních družstev se letos bude konat 19. 12.

Vánoční projekt

připravují studenti 4. ročníku na 20. 12.

Uchazeči o studium

se mohou přijít do školy podívat každý den. Hodinu je možné domluvit telefonicky nebo e-mailem.

Anketa