Úvod
Novinky
Netvoříš zisk, nemůžeš vyhrát

Netvoříš zisk, nemůžeš vyhrát

V lednu jsme na dva dny vyměnili klasickou výuku za práci v Ekonomickém projektu. Ten připravuje Ing. Věra Rampová, učitelka odborných předmětů, každoročně pro žáky 3. ročníků.

Nejprve nás čekal test z dosavadních znalostí ekonomiky. Potom jsme se rozdělili do 5 týmů a soupeřili jsme v manažerské simulační hře Unisim. Tato hra je jedinečná v tom, že umožní studentům vyzkoušet si řízení firmy bez vstupních investic a vidět, jak se firmě daří v průběhu simulačních let. Prošli jsme si veškeré aspekty řízení firmy od podnikové ekonomie, managementu, marketingu, až po finanční řízení a účetnictví. Měli jsme tak jedinečnou možnost aplikovat teoretické znalosti z výuky do své virtuální firmy a viděli jsme, jak můžeme uspět nebo naopak prohrát v boji s konkurencí. První den byl sice zkušební, ale na všech bylo vidět velké nasazení a snaha. A to bylo třeba, protože se projevila naše malá znalost programu UNISIM.

Druhý den byl o poznání lepší, protože jsme už pochopili, jak program funguje, a začali jsme vymýšlet své vlastní strategie k dosažení co nejlepšího výsledku. Nakonec vyhrál tým Golden-Hands, který nejlépe odhadl rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou.

Jsme rádi, že jsme si tuto simulační manažerskou hru mohli vyzkoušet. Ověřili jsme si, že podnikání není tak jednoduchá věc, jak by se mohlo zdát. Ve hře jde o to správně reagovat na potřeby trhu, být lepší než konkurence, vždy nabídnout „něco navíc“, a když se zrovna nedaří, přemýšlet nad tím, co je špatně. A tak to vlastně chodí i v reálném podnikání.

David Štěrba, 3. A

Ekonomický projekt 2018/19

Aktuálně

Sportovní kurz

Fotografie zde

Výroční fotografie

tříd a učitelů najdete zde

Vysvědčení

obdrží žáci dne 28. 6. 2019.

Volejbalový turnaj

se uskuteční na kurtech u fotbalového hřiště 27. 6. od 8,15.

Den volna pro žáky

vyhlašujeme dne 26. 6. 2019.

Třídní schůzka

budoucích 1. ročníků se koná 24. 6. 2019 od 16,30.

Anketa

Co bude ve škole o prázdninách?

37%přestavba WC
38%vyučování dle rozvrhu
26%kurz angličtiny