Úvod
Novinky
Drážďany

Drážďany

Před Vánocemi jsme se vydali na cestu do Drážďan. Měli jsme sraz na nádraží v Lysé nad Labem, kde na nás čekal autobus. I když se někteří nestíhali dostavit na čas, počkali jsme na ně. Většina v autobusu ihned usnula, ti, co nespali, se ládovali svačinami nebo si prozpěvovali Karla Gotta, který se nám ozýval z rádia.

Scenérie před hranicemi byla úžasná. Jehličnany, kamenné kopce a sníh byly všude kolem. Když jsme v Drážďanech vystupovali z autobusu, všichni se už moc těšili na všechno, co zažijeme. Ukázali jsme si mnoho známých památek. Jeden se cítí jako mravenec v okolí takových gigantů, jako jsou komplex budov Zwinger, Činoherní divadlo, drážďanský Blockhaus a další.

Poté jsme šli na vánoční trhy u kostela Frauenkirche a na ulici Prager Straße, bylo to magické. Stánky na nás svými ozdobami, jehličím, vůní svařáku a skořice přímo křičely: „Vánoce!" Takový dojem na vás udělá jen máloco. Po třicetiminutovém rozchodu u obou trhů jsme šli do obchodního centra. Všichni samozřejmě okamžitě zamířili do vyhlášeného Primarku, později z něj vycházeli s plnou taškou, někteří i se dvěma.

Po čtyřech hodinách nakupování jsme se všichni sešli před obchodním centrem a vyrazili jsme k našemu poslednímu cíli, kterým byl vánoční trh Altmarkt. Tady jsme si koupili teplé nápoje a hltali vánoční atmosféru podvečerních Drážďan. Dle plánu jsme měli strávit v Drážďanech víc času, ale vše jsme stihli dřív, a tak jsme se kolem páté vydali domů. Do Lysé nad Labem jsme přijeli v půl osmé večer. Výlet byl úžasný a určitě se do Drážďan na vánoční trhy pojedu podívat znovu.

Jakub Vaněk, 2. A

Studenti OA Lysá nad Labem v Drážďanech

Aktuálně

Divadelní představení v Mladé Boleslavi

zhlédnou studenti v pátek 17. 5. 2019. Představení se jmenuje Legenda 997 (V+V).

2. kolo přijímacího řízení

zde

Ústní maturitní zkoušky

budou zahájeny 20. 5. 2019.

Odborná praxe studentů

3. ročníku se uskuteční od 13. do 24. 5. 2019, 2. ročníku od 20. do 24. 5. 2019.

Anketa

Složit maturitní zkoušku pro mne bylo

26%velmi snadné
24%snadné
23%těžké
27%velmi těžké