Úvod
Novinky
Můžeš podnikat

Můžeš podnikat

V rámci programu Můžeš podnikat byl v naší škole uspořádán dvouhodinový seminář pro žáky třetího ročníku. Cílem semináře bylo seznámit žáky s příběhy úspěšných podnikatelů, inspirovat je a dodat jim odvahu do jejich vlastního podnikání.

Seminář uvedl pan Karel Drašnar, zkušený manažer, který během dvaceti let „rozjel“ několik firem s mnohamilionovými obraty a dal práci dvěma stovkám lidí. Pro studenty bylo velmi inspirativní od něj slyšet, že na začátku středoškolského studia byl stejný jako oni, měl stejnou výchozí pozici a stejné zájmy. A právě na svých zájmech (hudba a grafika) postavil své budoucí podnikání. Mimo jiné se zmínil o připravenosti chopit se příležitostí, které nám život nabízí. Všechno, co umíme, co známe, co nás baví, se nám jednou bude hodit a může nás dovést k dalším zájmům, zkušenostem a možnostem.

Druhým řečníkem byla paní Kamila Zárychtová, která inspiraci k podnikání získala během pobytu ve Velké Británii. Tento nápad přenesla do České republiky a v době finanční krize se jí podařilo vybudovat síť podnikatelských klubů tzv. Business for breakfast, ve kterých se schází již 600 podnikatelů a sdílí svoje nápady a myšlenky. Dnes paní Zárychtová sdílela s našimi studenty svou cestu od průměrné studentky k úspěšné podnikatelce. Připomenula, že je důležité dělat věci, jak nejlépe umíme, a že nám cokoli, co děláme, musí dávat smysl. A zároveň se nesmíme bát neúspěchů, protože právě ty nás vedou dál.

Na konci setkání darovali řečníci studentce, která byla během semináře nejaktivnější, knihu RESTART.

Dvouhodinovka přednášení a povídání uběhla velmi rychle. Studenti byli příběhy podnikatelů zcela zaujati a určitě je inspirovaly a přinutily k zamyšlení nad jejich sny a plány do budoucna.

Ing. Kamila Verfelová, učitelka odborných předmětů

Seminář Můýžeš podnikat na OALy

Aktuálně

Termíny

maturitní generálka 19.12., volejbalový turnaj 20.12., vánoční projekt 21.12., ekonomický projekt 14.-15. 1.

Nejbližší den otevřených dveří

se koná v pondělí 7. ledna 2019 od 10 do 16 h. Srdečně vás zveme.

Den otevřených dveří 1. 12. 2018

ve fotografiích zde

Zahraniční praxe v Anglii

se uskuteční v březnu 2019. Vybraní účastníci absolvují v lednu a únoru přípravný kurz.

Anketa