Úvod
Novinky
Dvoutýdenní praxe v Anglii byla skvělá!

Dvoutýdenní praxe v Anglii byla skvělá!

Logo Erasmus+Ráda bych se podělila o zážitky a dojmy ze zahraniční praxe. Já a mých pět spolužáků jsme dne 3. března 2018 odletěli na čtrnáct dní do Velké Británie. V malebném a starobylém městečku Dereham jsme měli v různých místních firmách zajištěnou odbornou praxi.

Já jsem první týden pracovala na místním úřadě „Breckland Council“ ve finančním oddělení. Každé ráno jsem třídila poštu a zapisovala faktury do účetního programu. Překvapilo mě, že  v Anglii jsou zvyklí většinu plateb provádět šeky. Ty jsem později skenovala a zadávala do počítače.

Druhý týden jsem se spolužačkou Terezou strávila v „Dereham Neatherd High School“. Zde jsme prováděly klasické kancelářské práce, jako jsou skenování, kopírování, laminování nebo skartování. Při setkání s žáky Hight School jsme přednesly prezentaci o ČR a mezinárodním obchodě, o naší škole a o Lysé nad Labem.Pracovaly jsme také ve školní knihovně a pomáhaly ve skupině „The Link“, která pracuje se zdravotně znevýhodněnými žáky. Na obou pracovištích jsme vedly telefonní hovory v angličtině.

Co se nejen mně, ale i spolužákům velmi líbilo, byl charakter lidí žijících v Anglii. Všichni jsou ohromně milí, začnou si s vámi jen tak povídat a jsou vždy ochotní vám nezištně pomoct. Mají velmi vyvinutý smysl pro pomoc ostatním – všude vidíte obchody s použitými věcmi (oblečení, knížky, nábytek…), které tam lidé přinášejí, když je již nepotřebují. Peníze získané z prodeje jdou na charitu, pro kterou je daný obchod zřízen, pracují v něm dobrovolníci. Všude visí kasičky na pomoc znevýhodněným osobám a například i použité poštovní známky se dají zhodnotit pro dobrou věc.

Práce v anglickém jazyce mi vyhovovala. Zhruba po dvou dnech počáteční nejistoty jsem svůj strach překonala a zbytek pobytu v Anglii jsem komunikovala téměř bez problémů.

Ve volném čase jsme společně navštívili mořské pobřeží v Cromer, dále Norwich a s ním spojené nákupy v Primarku. Velice silně na nás zapůsobila návštěva univerzitního města Cambridge, ve kterém na nás na každém kroku dýchala historie a zvláštní atmosféra.

Jsem moc ráda, že jsem tuto praxi absolvovala. Získala jsem mnoho zkušeností, měla jsem možnost uplatnit své znalosti ze školy a získala jsem jistotu v mluvené angličtině. Tajně doufám, „že se zadaří“ a já se do Anglie podívám i příští školní rok!

Renáta Trnková, žákyně 3. A

Fotografie naleznete zde.

Aktuálně

Praktická maturitní zkouška

se koná 26. 4. 2018.

Učíme se chránit život a zdraví

je název celoškolského projektu, který se uskuteční ve středu 25. 4. 2018.

Veletrh JA firma 2018

se uskutečnil 12. 4. 2018 v Praze. Naši studenti 3. ročníku představili firmu S/cool – Made. Fotografie naleznete zde

Přijímací řízení

Dne 30. 4. 2018 od 8 do 15 hodin lze vyzvednout rozhodnutí o přijetí žáka ke studiu a odevzdat zápisový lístek.

Objízdná trasa

informace pro žáky, rodiče a uchazeče zde

Návštěva školy

je možná na základě dohody. Volejte nebo pište na naši e-mailovou adresu.

Anketa