Úvod
Novinky
Nová studentská firma, nový vyučovací předmět

Nová studentská firma, nový vyučovací předmět

Naše loňská studentská firma OAlymp ukončila činnost k 30. 6. 2017, její vedení a zaměstnanci – naši žáci se však ještě jednou sešli v letošním školním roce, aby složili mezinárodní zkoušku ESP (Entrepreneurial Skills Pass). Tato zkouška prověřuje, zda mají po roce podnikání potřebné znalosti a dovednosti, které jim usnadní vstup do světa businessu. Všichni žáci byli úspěšní. Mohou rozšířit svůj profesní životopis o mezinárodní certifikát, a tak zvýšit své šance na dobré pracovní uplatnění.

V současné době vzniká v rámci předmětu Aplikovaná ekonomie naše další studentská společnost, tentokrát s názvem S/COOL - Made. Ve firmě jsou již rozdány funkce, rozjíždí se výroba. Dvanáct žáků se chystá v prosinci na mezinárodní Veletrh  studentských JA Firem  do Hradce Králové.  Určitě je také uvidíte na Vánočním jarmarku na ZŠ Komenského Lysá nad Labem a lyském Montmartru. Jsou nadšení a plní elánu, mají „tah na branku“ a jsou odhodlaní udělat vše, aby se prosadili.  Držme jim palce, ať jim to vydrží a jsou úspěšní!

Další novinkou na naší škole je předmět Projektové a grantové řízení. Žáci se v něm seznámí s pojmy souvisejícími s projektovou činností a získáváním grantů. Na konkrétních příkladech se naučí rozumět životnímu cyklu projektu, sestavit SWOT analýzu a jednoduchý logický rámec projektu. O tom, že tento předmět žáky oslovil, jistě svědčí i jejich slova: „… projektové a grantové řízení není jen o učení a biflování se definic. Je o kolektivní spolupráci, učení se hrou, kreativitě a otevřené komunikaci.“  Těžištěm výuky je práce na vlastním projektu, proto nyní žáci připravují prosincový Den otevřených dveří na naší škole. Přijďte se podívat, všichni jste srdečně zváni!

Mgr. Lenka Hrubčíková

Studentská firma Obchodní akademie Lysá n. L. 2017/2018

Aktuálně

Termíny

maturitní generálka 19.12., volejbalový turnaj 20.12., vánoční projekt 21.12., ekonomický projekt 14.-15. 1.

Nejbližší den otevřených dveří

se koná v pondělí 7. ledna 2019 od 10 do 16 h. Srdečně vás zveme.

Den otevřených dveří 1. 12. 2018

ve fotografiích zde

Zahraniční praxe v Anglii

se uskuteční v březnu 2019. Vybraní účastníci absolvují v lednu a únoru přípravný kurz.

Anketa