Úvod
Novinky
Nová studentská firma, nový vyučovací předmět

Nová studentská firma, nový vyučovací předmět

Naše loňská studentská firma OAlymp ukončila činnost k 30. 6. 2017, její vedení a zaměstnanci – naši žáci se však ještě jednou sešli v letošním školním roce, aby složili mezinárodní zkoušku ESP (Entrepreneurial Skills Pass). Tato zkouška prověřuje, zda mají po roce podnikání potřebné znalosti a dovednosti, které jim usnadní vstup do světa businessu. Všichni žáci byli úspěšní. Mohou rozšířit svůj profesní životopis o mezinárodní certifikát, a tak zvýšit své šance na dobré pracovní uplatnění.

V současné době vzniká v rámci předmětu Aplikovaná ekonomie naše další studentská společnost, tentokrát s názvem S/COOL - Made. Ve firmě jsou již rozdány funkce, rozjíždí se výroba. Dvanáct žáků se chystá v prosinci na mezinárodní Veletrh  studentských JA Firem  do Hradce Králové.  Určitě je také uvidíte na Vánočním jarmarku na ZŠ Komenského Lysá nad Labem a lyském Montmartru. Jsou nadšení a plní elánu, mají „tah na branku“ a jsou odhodlaní udělat vše, aby se prosadili.  Držme jim palce, ať jim to vydrží a jsou úspěšní!

Další novinkou na naší škole je předmět Projektové a grantové řízení. Žáci se v něm seznámí s pojmy souvisejícími s projektovou činností a získáváním grantů. Na konkrétních příkladech se naučí rozumět životnímu cyklu projektu, sestavit SWOT analýzu a jednoduchý logický rámec projektu. O tom, že tento předmět žáky oslovil, jistě svědčí i jejich slova: „… projektové a grantové řízení není jen o učení a biflování se definic. Je o kolektivní spolupráci, učení se hrou, kreativitě a otevřené komunikaci.“  Těžištěm výuky je práce na vlastním projektu, proto nyní žáci připravují prosincový Den otevřených dveří na naší škole. Přijďte se podívat, všichni jste srdečně zváni!

Mgr. Lenka Hrubčíková

Studentská firma Obchodní akademie Lysá n. L. 2017/2018

Aktuálně

Třídní schůzka

budoucího 1. ročníku se koná 25. 6. 2018 od 16,30. Srdečně zveme žáky a rodiče.

Úřední hodiny o letních prázdninách

Kancelář školy bude otevřena každé pondělí od 8 - 11 h.

Výsledky maturitních zkoušek

Čtyři žáci prospěli u maturitních zkoušek s vyznamenáním. Celková úspěšnost našich absolventů je 96,5%. Gratulujeme!

Anketa

Studuji nebo jsem studoval OALy. Můj nejoblíbenější odborný předmět

19%EKO
18%UCE
16%PEK
17%APE
16%MAR
14%ZCR