Úvod
Novinky
Studentská firma – naše prezentace na celostátním veletrhu studentských firem 2017

Studentská firma – naše prezentace na celostátním veletrhu studentských firem 2017

Příprava na Veletrh JA Studentská firma roku 2017 – to bylo hlavní pracovní téma v měsíci březnu. Nejdůležitější bylo připravit výrobky a stánek na veletrh. Nejprve jsme se zabývali převážně výrobou bižuterie, jelikož na veletrhu probíhal její prodej a my jsme tomu měli přizpůsobit své zásoby. Výroba pokračovala po celý měsíc.

V polovině března se část PR a HR oddělení pustila do přípravy vzhledu stánku. Nejprve jsme si zjistili jeho rozměry a poté si podle nich vytvořili ze starých krabic model stánku. Dělali jsme to proto, abychom si stánek mohli lépe představit a jeho vzhled se nám tak vymýšlel jednodušeji. Jakmile jsme měli na papíru finální verzi návrhu, začali jsme realizovat prostorovou podobu modelu. Do této práce se už zapojilo i marketingové oddělení, protože pro stánek bylo třeba připravit propagační materiály. Všichni jsme bez problémů spolupracovali a stánek se nám podařilo vytvořit v poměrně krátké době.

Veletrh JA Studentská firma roku 2017 se konal 5. 4. 2017 v obchodním centru Galerie Harfa v Praze. Prezidentka firmy Tereza Plecitá, ředitelé jednotlivých oddělení Tereza Lejsalová, Eliška Čížková, Andrej Tichý a Kristýna Salačová, já, asistentka ředitelky PR oddělení Martina Zárubová, a naše učitelka Mgr. Lenka Hrubčíková jsme se sešli již v půl sedmé ráno v Lysé nad Labem a vyrazili do Prahy. Na místě jsme se nejprve zaregistrovali, poté jsme měli hodinu na přípravu našeho stánku s číslem 10. Díky pečlivé přípravě ve škole nás nic nezaskočilo a vše jsme stihli dřív než ostatní. Následovalo slavnostní zahájení celého veletrhu na pódiu. Promluvili například ředitel JA Czech Josef Müller nebo zástupkyně americké ambasády Kelly Adams Smith, celou akci moderoval Josef Melen. Po zahájení veletrhu jsme se už věnovali prodeji našich výrobků. Mezi stánky procházela porota hodnotící jednotlivé studentské firmy. Mezitím probíhaly prezentace firem na pódiu. Naši firmu prezentovali Tereza Plecitá a Andrej Tichý.

Odpoledne probíhalo vyhlášení různých soutěžních podkategorií, např. „CITI NEJLEPŠÍ FINANČNÍ ŘÍZENÍ“,„RAIFFEISENBANK STUDENT LEADERSHIP AWARD“,„JA ALUMNI TEAM SPIRIT AWARD“,„GALERIE HARFA NEJLEPŠÍ VELETRŽNÍ STÁNEK“, „AGROFERT SPOLEČENSKY NEJPŘÍNOSNĚJŠÍ JA FIRMA“. Následovala návštěva ministra financí Andreje Babiše, jednoho z hlavních partnerů veletrhu. Andrej Babiš zahájil svým projevem vyhlašování hlavní soutěže - JA Studentská firma roku 2017. Z přítomných 53 studentských firem vybrala porota 6 nejlepších. V půl páté odpoledne celá akce končila a my začali uklízet. ,,I když jsme se neumístili, jsem s naším výkonem velice spokojená. Jako tým jsme skvěle spolupracovali a celou akci si užili," řekla na konci veletrhu prezidentka firmy, Tereza Plecitá.

Fotografie našeho týmu můžete najít zde a na facebookových stránkách Obchodní akademie Lysé nad Labem.

Martina Zárubová, 3. A  OA Lysá nad Labem

Veletrh JA Studentská firma roku 2017