Úvod
Novinky
A to je teprve začátek!

A to je teprve začátek!

Jak jsme slíbili v článku Učíme se reálně podnikat, přinášíme další zprávu o firmě, kterou jsme založili v rámci předmětu Aplikovaná ekonomie v Obchodní akademii Lysá nad Labem.

Na začátku měsíce října se konaly pohovory na dvě důležité pozice ve firmě, a to konkrétně na finančního a marketingového ředitele. Díky tomu jsme si vyzkoušeli, jak napsat svůj vlastní životopis a motivační dopis. Také jsme přemýšleli nad názvem společnosti, kterým se nakonec stal „O(A)lymp, studentská společnost“ podle řeckého pohoří Olymp a zkratky naší školy - OA. Mezitím byly výše zmíněné pozice obsazeny a my pokračovali v organizaci firmy. Stanovili jsme tři základní oddělení - Finance, Marketing a Propagace (reprezentace). Následně jsme v každém z nich pojmenovali pozice, které je třeba také obsadit, a vytvořili na ně inzeráty.

Asi v polovině října se prezidentka naší firmy Tereza Plecitá a PR ředitelka Tereza Lejsalová (ředitelka pro styk s veřejností) zúčastnily Tréninku prezidentů v Praze, který se konal v rámci programu JA Firma. Zde se dozvěděly, jak nejlépe vést firmu, jak motivovat zaměstnance k lepším výsledkům, a dostaly pár dobrých tipů do začátku podnikání. S obsahem kurzu nás seznámily.

Ke konci měsíce jsme se opět věnovali obsazení pozic ve firmě. Měli jsme možnost vyzkoušet si první ze dvou sebehodnotících dotazníků ESP (Entrepreneurial Skills Pass), který má vyhodnotit náš pokrok v podnikatelských dovednostech. Také jsme se seznámili s assessment centrem (AC) a dozvěděli se, co nás čeká a na co si dávat pozor, protože se studenti v rámci firmy jednoho AC účastní.

No a jak naše AC dopadlo? O tom napíšeme zase za měsíc!

Martina Zárubová, studentka 3. ročníku OA Lysá nad Labem,

asistentka PR ředitelky studentské firmy „O(A)lymp, studentská společnost“

Studentská firma O(A)lymp