Úvod
Novinky
Učíme se reálně podnikat

Učíme se reálně podnikat

Nevěříte? Opravdu je to tak. Žáci předmětu Aplikovaná ekonomie si během září založili svou reálnou společnost. Nebylo to nic jednoduchého. Zakládat společnost s 15 společníky a dohodnout základní pravidla přece jen stojí nějaké to úsilí. Ale povedlo se. Dalšími důležitými kroky, které žáci zdárně absolvovali, byly volba prezidenta společnosti, výběr oblasti podnikání či stanovení obchodního názvu. Během společných hodin si také vyzkoušeli osobnostní test, vyjednávací dovednosti, brainstorming, Ice – breaking i některé Team – buildingové aktivity.

Založení „reálné firmy“ je součástí programu JA Firma, kterou škole poskytuje společnost Junior Achievement, o.p.s. Tento program se vyučuje v předmětu Aplikovaná ekonomie, který si žáci Obchodní akademie Lysá nad Labem mohou vybrat jako povinně volitelný předmět ve třetím ročníku. Mají tak možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, zda by chtěli být v pracovním životě podnikateli nebo raději zaměstnanci.

A co se bude dít v naší společnosti dál? To se dozvíte v dalším článku příští měsíc. Tentokrát již z pera tiskového mluvčího společnosti. Jen prozradím, že nás v říjnu čeká trénink prezidentů na téma „Jak se stát dobrým leaderem svého týmu“.

Mgr. Lenka Hrubčíková, učitelka předmětu Aplikovaná ekonomie

Studentská firma Obchodní akademie 2016

Další fotografie naleznete zde

Aktuálně

Uzavření kanceláře školy

Dne 17. 8. 2020 bude kancelář školy uzavřena z důvodu přerušení dodávky elektřiny.

Školní rok 2020/21

Vyučování začíná 1. 9. 2020 v 7,50.

Kancelář školy

je v době letních prázdnin otevřena vždy v pondělí od 8 do 11 hodin.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde

Fotografie tříd

proběhlo v tomto školním roce také netradičně, a tak vznikly jen fotografie některých tříd a učitelů. zde

Anketa