Hlavní strana
Studentská firma
Studentská firma 2020_2021

Studentská firma 2020_2021

V letošním školním roce zvolila studentská firma název Ori Cards  

Rádi bychom Vám představili naši firmu Ori Cards. Jsme studenti třetího ročníku Obchodní akademie v Lysé nad Labem. Náš tým je složen z deseti nadšených studentů, kteří se rozhodli společně vkročit do vlastního podnikání a osvojit si základy samotného zakládání firmy. Do podnikání vkládáme naše srdce a snažíme se výrobky vytvářet s láskou k Vám, v této nelehké době, která nás všechny pozastavila. Rozhodli jsme se proto pro originální pohlednice s příběhem, ve kterých se snažíme promítnout rodinnou a přátelskou atmosféru. Naším cílem je abyste i vy, měli možnost udělat radost svým nejbližším v této nelehké době. Doufáme, že Vám naše pohlednice vytvoří úsměv na tváři a budete spokojeni.  

S láskou, Vaše Ori Cards

 

Karolína Josífová

generální ředitel

Další informace o naší společnosti najdete na webových stránkách https://ori-cards.webnode.cz/

Buďte s námi i na fb https://www.facebook.com/OriCardsfirma a na IG https://www.instagram.com/ori_cards/

 

Dne 4. 11. 2020 proběhlo setkání s mentorem JA Firmy. Tím se pro školní rok stala paní Lýdia Šoltésová ze společnosti EULER HERMES SA, organizační složka.

  

 

Dne 24. 11. 2020 vyšel novinový článek v NYMBURSKÉM DENÍKU. On-line si ho můžete přečíst zde.

 

Dne 7. 12. 2020 jsme spustili e-shop naší studentské firmy Ori Cards. Najdete zde pohlednice s příběhem pro všechny věkové skupiny od dětských pohlednic se zvířátky a básničkami, přes napínavý detektivní příběh a antistresové mandaly až po sadu pohlednic s receptem či vánoční přáníčko.

Dne 9. 12. 2020 se konal online veletrh studentských firem v Hradci Králové, kde jsme se zúčastnili řady soutěží. Například o nejlepší prezentaci, logo, slogan nebo soutěž v anglickém jazyce - 90 vteřin před investorem, kde bylo za úkol představit naši firmu. 

Zuzana Krupová

 

Dne 9. 12. 2020 se studentská firma Ori Cards zúčastnila Veletrhu JA dětských a studentských firem v Hradci Králové. Žáci se zapojili do soutěží o nejlepší E-prezentaci, o nejlepší SLOGAN, o nejlepší LOGO, o nejlepší Předmět podnikání a 90 vteřin před investorem.

V soutěži o nejlepší LOGO naše firma obsadila krásné čtvrté místo ze čtyřiceti devíti přihlášených firem. V soutěži 90 vteřin před investorem nás reprezentovala Andrea Drahokoupilová. Se svou skvělou angličtinou se umístila na čtvrtém místě z celkového počtu sedmnácti zúčastněných žáků. Gratulujeme

Tento veletrh byl malou přípravou před „Veletrhem JA EXPO“, který se bude konat dne 8. 4. 2020 v OC Harfa v Praze.

Mgr. Lenka Hrubčíková

Mandaly

 

Ahoj!

Zdraví vás studentská firma Ori Cards! 

Chci Vám jménem naší celé společnosti poděkovat za to, že jste tu s námi, čtete si články a podporujete pohlednice. 

Přes vánoční svátky jste byli při tom, kdy jsme vyprodali vánoční básničky a víme, že Vás jak ty malé, ale i velké bavilo vymalovávat zvířátka ze sady omalovánek.

Za dva týdny se nám blíží Valentýn, svátek zamilovaných ❤️, a proto jsme vytvořili unikátní pohlednice pro tento krásný, ačkoliv pro nás Čechy netradiční svátek. Můžete tak udělat radost své drahé polovičce a ke všemu koupí pohlednic přispíváte na domov důchodců v Lysé nad Labem. 

 

A proto pamatujte,

Pohlednice s příběhem, vykouzlí tvář s úsměvem 

 

Karolína Josífová

generální ředitel

Ori Cards

Ahoj!

Zdraví Vás tým Ori Cards 😊

Chceme se s Vámi podělit o poznatky ze školení, které jsme společně absolvovaly v úterý 9. 2. 2021. Školení nám zprostředkovala firma JA Czech, která zaštiťuje studentské firmy v České republice a poskytuje jim příležitosti pro získávání a rozvoj dovedností nezbytných pro úspěšný start do reálného života a na trh práce.

Školení trvalo 4 hodiny a bylo pro nás velice přínosné. Vedly ho dámy, které jako studentky střední školy úspěšně vedly svoji firmu a nyní předávají své zkušenosti mladším generacím, jako jsme právě my. Za celý náš tým jsme se shodli, že školení bylo sestaveno moc pěkně a každý jsme si z něj odnesl spoustu poznatků a nápadů do našeho podnikání. 

 

Věděli jste například, že při on-line rozhovoru s porotou při soutěži je nejlepší vzít si pěkné a formální oblečení, ve kterém se budete vy sami cítit co nejlépe? A to včetně takových detailů jako jsou pohodlné a slušivé boty…. Budete se cítit sebevědomě a dobře a určitě se to odrazí i na vašem vystupování a celkovém výsledku.  

 

A nyní si shrňme, jak pro nás bylo školení přínosné:

Webmaster, pokladník - Zuzka Krupová

Naučila jsem se nové věci a tipy ohledně prezentování, které využiji i v reálném životě.

Účetní Šárka Vesecká

Dozvěděla jsem se nové informace z účetní oblasti, které určitě využiju ve své práci účetní.

Finanční ředitel Andrea Drahokoupilová

Školení pro nás bylo určitě hodně užitečné, bylo nabyté spoustou tipů do našeho podnikání i do soutěží, které nás ještě čekají.

A že se nenudíme dokládáme naším novým videoklipem s originální písničkou Ori Cards. 

 

Vaše firma Ori Cards

Karolína Josífová

generální ředitel

Aktuálně

Informace pro uchazeče

Počet podaných přihlášek přesáhl předpokládaný počet přijímaných uchazečů. Jednotné přijímací zkoušky se budou konat 12. a 13. dubna 2021.

Jarní prázdniny

Od 1. 3. do 5. 3. 2021 máme na OA jarní prázdniny. Úřední hodiny jsou v pondělí 1. 3. 2021 od 8:00 do 15:00. Užijte si zasloužené volno a těšíme se na další výuku od 8. 3. 2021.

Přihlášky ke studiu na OA

Od. 1. 2. 2021 do 1. 3. 2021 přijímáme přihlášky ke studiu do oboru Obchodní akademie ve všedních dnech od 8:00 do 15:00 hodin v kanceláři školy. Potvrzení od lékaře na přihlášku nepožadujeme. Přihlášku můžete doručit osobně nebo zaslat doporučenou poštou.

Distanční vzdělávání

Od 11. 1. 2021 do 21. 3. 2021 stále probíhá výuka distančním způsobem. Jednotlivé třídy se řídí dle sdíleného on-line rozvrhu.

Propagační video pro uchazeče

Chcete se dozvědět o naší škole něco víc? Mrkněte na video zde

Individuální konzultace

Ve škole jsou umožněny individuální konzultace (1 žák a 1 učitel). Konzultace je nutné domluvit s učitelem konzultovaného předmětu telefonicky nebo e-mailem. Roušky v prostorách školy jsou povinné.

Čestné prohlášení

formulář naleznete zde